Oldalak

2014. március 31., hétfő

Függőség

Be kell ismernem, hogy függő vagyok. Időről-időre sikerül lemondanom róla, de aztán nem bírok ellenállni a csábításnak: vásárolok. De sok nőtársammal ellentétben én nem cipőt, ruhát vagy ékszert (bár persze azokat is szoktam, nem is keveset). De az én függőségem tárgya valami egészen más: a konyhai kiegészítők. Nem tehetek róla, ez az én bűnöm.
Kb. egy éve, mikor elkezdtünk nézelődni új otthon után, megfogadtam, hogy márpedig addig többet nem veszek ilyen kütyüket. Egészen jól tartottam is magam ehhez, de az utóbbi hónapokban elgyengültem. Biztos valamit kompenzálok. :) A bűnbe már megint a Tchibo vitt (nem, ez nem a reklám helye), de a tény, ha konyhai eszközökről van szó, mindig elcsábulok. Egy újabb sütőforma, üveg, tányér, valami mindig akad. :) És még csak lelkiismeret-furdalásom sincs. :) Majd lesz akkor, mikor megjön a csomag, és fogalmam sem lesz, hogy hová tüntessem el a tartalmát. :) Eddig mindig az ágy alatt volt a dugi tárolóhelyem (mindenkinek ajánlom: csak lábakon álló ágyat vegyetek, ami alá lehet pakolni, kész csoda!), de már az is totálisan tele van. Már a kelesztő tálamban is másik 3-4 tál van elrejtve. :)

De, hogy legyen valami előnye is a sok konyhai kütyünek: a mini piteformával (ami, beismerem, nem létfontosságú egy konyhában), ilyen szép kis mini vaníliakrémes kosárkákat is lehet csinálni. :) 

Áfonyás-vaníliakrémes kosárkák (6 süteményhez)


Hozzávalók a tésztakosárhoz:
- 120 g fehér tönkölyliszt (készíthető fele tk búzaliszttel is, ugyenezzekel az arányokkal)
- 30 g nyírfacukor por
- 65 g vaj
- 1 tojássárgája
- csipet só

Hozzávalók a vaníliakrémhez:
- 2,5 dl tej
- 2 tojássárgája
- 15 g kukoricaliszt (1 púpos evőkanál)
- 1 rúd vanília
- 45 g nyírfacukor

Hozzávalók a díszítéshez:
- 100 g áfonya (vagy tetszőleges gyümölcs)

A tésztához a lisztet elkeverjük a sóval, nyírfacukorral, majd elmorzsoljuk a hideg vajjal. Hozzáadjuk a tojássárgáját és gyors mozdulatokkal tésztát gyúrunk belőle. Ha összeállt, folpack-ba csomagolva fél órát pihentetjük a hűtőben. A tésztát 6 egyenlő részre osztjuk (kb. 38-40 grammos adagokra) és egyenként kerek, 2-3 mm vastagságú tésztalapokat nyújtunk belőlük, akkora átmérőjűeket, hogy a mini piteformánkat kibélelhessük vele. (Ha nincsen piteformánk, egy muffinformába is belenyomkodhatjuk a tésztát, így készítve kis kosarakat, ekkor azonban több, mint 6 darabot készítsünk). A kivajazott formákat kibéleljük a tésztával, villával megszurkáljuk a középen. 170 fokra előmelegített sütőben (légkeveréses) 10-12 perc alatt megsütjük a tésztát, amíg már lesz egy pici színe a tésztának. Kivesszük a formából és rácson hagyjuk kihűlni.
A krémhez a tojássárgákat egy kézi habverővel kikeverjük a nyírfacukorral, kukoricaliszttel, a vaníliarúd kikapart belsejével (éles késsel hosszában végigvágjuk a vaníliát, és utána a kés tompa felével kikaparjuk a belsejét). Fokozatosan felöntjük a tejjel és csomómentesre keverjük.. Egy fazékba öntjük, alacsony lángon hevítjük, folyamatos keverés mellett, majd forrástól számított kb. 10 perc alatt szépen besűrítjük. Fontos, hogy a láng alacsony legyen, a fazéknak pedig vastag legyen az alja, hogy ne égjen le. A forró krémet a kihűlt kosárkákba osztjuk és hagyjuk kihűlni.
Tálalás előtt a megmosott és megszárított áfonyaszemeket kicsit belenyomkodjuk a krémbe, porcukorral megszórjuk.

CH tartalom: 28g CH (ebből 5,5 g gyors CH)/kosárka
Kalóriatartalom: 233 kcal/kosárka





2014. március 26., szerda

A másik oldal

Úgy döntöttem, hogy kicsit szigorítok a diétázáson. Az ugyanis most már kezd erőteljesen zavarni, hogy egyre többször hajlik a mérleg a 46 felé a 48 helyett. Arról, hogy az orvos mit tart ideális testsúlynak az én esetemben, inkább ne is beszéljünk, mert egészen bizonyosan nem a 48 kiló. Hízni azonban nem könnyű. Főleg, ha az ember diétázik. Főleg, ha úgy diétázik, hogy számolgatja a szénhidrátokat és kiiktatta az étrendjéből a finomított élelmiszereket, mint a fehér cukor, a fehér liszt, stb. Nem akarom részletezni, de fogyni vágyó hölgytársaimnak üzenem: a másik oldal sem egyszerű.

Épp ezért próbálok úgy enni, hogy a szénhidrát mellett legalább kalóriában növeljem az étrendemet. Persze, ha nem eszem húst, ez sem túl egyszerű, márpedig kifejezetten nem szeretnék állandóan húst enni. Ennek ellenére hétvégén persze azt készítek. És legutóbb, hogy biztosra menjek, egy kis szalonnával is megspékeltem. :)

Szalonnás csirkecomb zöldborsós rizzsel


- 4 nagy csirke felsőcomb
- 1 közepes fej vöröshagyma kb. 10 dkg)
- 8 dkg bacon
- 3 gerezd fokhagyma
- 1 ek kukoricaliszt - kb 10 g
- 38 dkg zöldborsó
- 12 dkg barna rizs
- kakukkfű
- só, bors, olaj

A vöröshagymát apróra felkockázzuk, a fokhagymát felszeleteljük, a bacont felcsíkozzuk. A csirkecombokat bedörzsöljük sóval és borssal, majd egy egészen kevéske olajon mindkét oldalát magas lángon megpirítjuk oldalanként 2-3 perc alatt. Ezt követen félretesszük őket. A visszamaradt zsiradékon megpirítjuk a szalonnát és a hagymákat, hozzáadjuk a kakukkfűt (kb. 1 tk), majd visszatesszük a csirkecombokat és felöntjük kb. 3 dl vízzel. Kevés sót és borsot adunk még hozzá. Lefedjük, és közepes lángon rotyogtatva kb. 50 percen át főzzük, közben megfordítjuk egyszer a húsokat.
A rizst kevés olajon megpirítjuk és kétszeres mennyiségű, enyhén sós vízzel felöntve kb. 45 perc alatt megfőzzük. A zöldborsót lobogó sós vízben megfőzzük, kb. 5-8 perc alatt.
Az 50 perces főzési idő leteltével levesszük a fedőt a húsról és a léből egy merőkanálnyit kimerünk egy kis tálkába, és csomómentesre keverjük a kukoricaliszttel. Fokozatosan adunk még hozzá egy kevés folyadékot, majd visszaöntjük a fazékba és forralunk rajta egyet, amíg szépen besűrűsödik a szaft. Abban az esetben, ha kevés lenne a szaft, előzőleg vízzel felönthetjük még.
A zöldborsóval elkevert rizzsel tálaljuk.

CH tartalom: 40 g CH/adag
Kalóriatartalom:  515 kcal/adag (bőre nélkül kevesebb)



2014. március 23., vasárnap

Kevés halat eszünk

Legalább hetente egyszer megállapítom magamban, hogy kevés halat eszünk. Hogy legalább egyszer a héten valahogy enni kellene. De a friss, jó minőségű hal beszerzése, ha nem is lehetetlen, de legalábbis pont annyival több utánajárást igényel, mint ami még megoldható lenne. Így sajnos a heti egy hal beiktatása még várat magára, legalább addig, amíg lesz egy új otthnunk és egy jó nagy mélyhűtő ládánk, ahová be tudok belőle raktározni.
Ennek ellenére most lazacot hozok, mert amikor készítettem, a fejembe vettem, hogy márpedig most hal lesz ebédre. 3 helyen voltunk, de végül csak beszereztük. :) És megérte. :) Jellemzően tovább tartott beszerezni, mint elkészíteni ezt az egyszerű és könnyű fogást belőle.

Gyömbéres lazacpogácsa (2 főre)



- 2 szelet bőr nélküli lazacfilé (kb. 25-30 dkg)
- 3 cm gyömbér
- 3 szál újhagyma
- só, bors, olaj
- 10 dkg barna rizs
- 5 dkg bébi spenót

A barna rizst kevés olívaolajon megpirítjuk, majd felöntjük kétszeres mennyiségű vízzel és lefedve, alacsony lángon kb. 45 perc alatt megfőzzük.
A lazacpogácsához a lazacot egészen apróra felkockázzuk, a gyömbért lereszeljük, az újhagymát felkarikázzuk. Az újhagymátnagyon kevés olívaolajon 1-2 perc alatt megpirítjuk, majd összekeverjük a lazaccal, gyömbérrel, sóval, borssal. A pogácsák elég darabosak, és óvatosan kell bánni velük, hogy egyben maradjanak, de nem lehetetlen. :) Fontos, hogy a pirított újhagyma ne legyen nagyon olajos, a hal pedig legyen teljesen szárazra törölve, különben könnyebben szétesik. 4 ilyen pogácsát formázunk ebből az adagból és forró serpenyőben,k evés olajon oldalanként 3-4 perc alatt megsütjük. A rizzsel és a spenóttal, citrommal tálaljuk.

CH tartalom: 36 g CH/adag
Kalóriatartalom: 336 kcal/adag



Forrás: a lazacpogácsa ötlete a Good Food magazinból származik

2014. március 18., kedd

Nézzük a jó oldalát :)

Nem tudom eldönteni, hogy a javulás jelének, vagy szimplán lázadásnak fogjam fel, hogy hajlandó vagyok blogbejegzést írni. 4 napja gyakorlatilag nem keltem fel a kanapéról, és felváltva fújom az orrom vagy épp köhögök. Két éve nem kapott így el betegség, úgyhogy még dühös is vagyok. :) Pedig milyen büszke voltam, hogy amióta csináljuk a diétát, nem is voltam beteg. No tessék. Bár, az is igaz, amilyen mértékben az utóbbi időben tartottam a diétát, nem csoda, hogyvégül lebetegedtem. Ez a bosszú biztos, vagy inkább a figyelmeztetés. :) Cserébe most egész nap csak gyümölcsöt ennék, gondolom, a vitaminok miatt kívánja a szervezetem. :) De nézzük a jó oldalát: az egyetlen plusz tevékenység, amire képes voltam, hogy beindítottam a mosógépet. Ezzel végre sikerül "feldolgozni" azt az irdatlan mennyiségű mosatlan ruhát, ami karácsony óta egyszerűen nem tud apadni a fürdőszobai szennyestartóból. Bár, cserébe most a hálóban sorakozik úgy 5-6 adag mosott ruha, várva a sorát, hogy összehajtogassam őket, amihez viszont már nincsen erőm.
Ami egyébként ebben a mostani betegségben a legrosszabb, az az, hogy a szememre ment. Gyakorlatilag folyamatosan ég és fáj, ami azt eredményezi, hogy a szemüveget már nem bírom felvenni. Így viszont nem látok. :) De nézzük ennek is a jó oldalát: legalább nem látom rendesen, milyen rendetlenség és kosz van a lakásban. :)

Közben megtaláltam egy jó rég készült fotóhoz a receptet, aminek annyira megörültem, hogy gondoltam, most jöjjön ez. Sokat megadnék érte, ha most megfőzné nekem valaki. :)

Szalonnás vegyes zöldségkrémleves (kb. 1,5 l leveshez)



- 1 közepes fej vöröshagyma - kb. 11 dkg
- 1 kisebb póréhagyma - kb. 10 dkg
- 1 kisebb fehérrépa - kb. 5 dkg
- 2 közepes sárgarépa - kb. 14 dkg
- 2 szál szárzeller - kb. 7 dkg
- 1 kisebb karalábé- kb. 17 dkg
- 5 dkg bacon (ízlés szerint tehetünk bele többet is)
- 2 gerezd fokhagyma
- 8 zsályalevél
- 2 ek paradicsompüré - kb. 3,5 dkg
- 1,3 l víz
- só, bors, olaj

A zöldségeket megmossuk, a vöröshagymát felaprítjuk a fokhagymával együtt, a pórét, zellert, répákat, karalábét felkarikázzuk illetve felkockázzuk. A bacont felcsíkozzuk. Egy vastagabb aljú fazékban 1-2 evőkanyálnyi olajat hevítünk, megpirítjuk rajta a bacont, majd hozzáadjuk a vöröshagymát és a fokhagymát. Kb. 5 percig pirítjuk, majd hozzáadjuk a többi zöldséget és nagy lángon pirítjuk még 3-4 percig. Ekkor felöntjük a vízzel, sózzuk, borsozzuk, hozzáadjuk a zsályaleveleket és forrástól számítva kb. 15-20 percig főzzük, amíg megpuhulnak a zöldségek. Botmixerrel pürésítjük. Ha túl sűrű lenne, felönthetjük még egy kis vízzel. Petrezselyemmel megszórva tálaljuk.

CH tartalom: 9 g CH/adag
Kalóriatartalom: 136 kcal/adag
2,5 dl/adag



2014. március 13., csütörtök

A tökéletes páros

Imádom a túrót. A túrós süteményeket főleg. Az Uram a mákot imádja. A mákos süteményeket főleg. Ezért sikerült megalkotnunk a tökéletes párost. Receptben mindenképpen. Házasságban - majd kérdezzetek meg úgy 40-50 év múlva. :) Egyelőre azonban úgy tűnik. :) Addig meg esszük a tökéletes párosítású sütit.
A látszat ne tévesszen meg amúgy senkit: ez egy hihetetlenül könnyű sütemény, mind a mákos töltelék, mind a túrós.

Mákos-túrós lepény (12 szelet)



Hozzávalók a tésztához:
- 125g fehér tönkölyliszt
- 25 g nyírfacukor por
- 60 g vaj
- 1 tojás sárgája
- csipet só

Hozzávalók a mákos töltelékhez:
- 125 g darált mák
- 0,6 dl tej
- 25 g vaj
- 25 g nyírfacukor
- 1/2 citrom reszelt héja

Hozzávalók a túrós töltelékhez:
- 250 g túró
- 50 g nyírfacukor por
- 100 g tejföl
- 12 g fehér tönkölyliszt (1 evőkanál)
- 1 tojás sárgája
- 2 tojás fehérje
- 1/2 citrom reszelt héja
- 1/2 citrom leve
- csipet só

A tésztához a lisztet elkeverjük a sóval, nyírfacukorral, majd elmorzsoljuk a hideg vajjal. Hozzáadjuk a tojássárgáját és gyors mozdulatokkal tésztát gyúrunk belőle. Ha összeállt, folpack-ba csomagolva fél órát pihentetjük a hűtőben. Közben elkészítjük a tölteléket. A tejet a vajjal és a cukorral felforraljuk, levesszük a tűzről és belekeverjük a citromhéjat és a mákot. Lefedve pihentetjük.
A túrót szitán áttörjük, elkeverjük a tejföllel, a cukor felével, citromhéjjal, liszttel, citromlével és tojássárgájával. A tojásfehérjét kemény habbá verjük egy csipet sóval és a cukor másik felével, majd egy spatulával / fakanállal óvatosan beleforgatjuk a túrós masszába. A tésztát kivesszük a hűtőből és lisztezett felületen kinyújtjuk akkorára, hogy egy 22 cm átmérőjű tortaformában 3 cm magas pereme legyen a tésztának, tehát kb. 28 cm átmérőjűre. A formát sütőpapírral kibéleljük / kivajazzuk, lisztezzük. Kibéleljük a tésztával (a tésztát a legegyszerűbb a sordófára feltekerni), ha kicsit magasabb lett a fala, egy késsel vágjuk körbe, hogy egyenletes legyen. Rákenjük a mákos tölteléket, majd a túrósat. 160 fokra előmelegített sütőben (légkeveréses) alul (de nem legalul) 40-45 percig sütjük. Rácson hagyjuk kihűlni, porcukorral meghintve tálaljuk.

CH tartalom: 16 g CH/szelet (1 g gyors CH)
Kalóriatartalom: 221 kcal/szelet






2014. március 11., kedd

A túlélők :)

Általában ősz végén felszámolom a konyhakertet az erkélyen. Ha másért nem, hát azért, mert féltem a cserepeket, hogy elfagynak télen és megrepednek. Épp ezért az első igazi fagyos éjszakák után ki szoktam őket takarítani, a bennük lévő virágokat, fűszereket pedig kidobom (eleinte próbálkoztam átteleltetéssel a lakásban, de reménytelen).
Idán azonban mindez kimaradt. Időm sem volt, energiám sem, és a fagy sem jött. Volt ugyan néhány hideg éjszaka, de akkor meg nem bírtam rávenni magam a feladatra. Így a növények egy jelentős része kint maradt elpusztulni. És mikor a hétvégén a napsütésben végre kimentem az erkélyre, mit látok: a snidling már 10 centi magas, a citromfű és a menta új életre kel, a rozmaring, a kakukkfű, a zsálya pedig átvészelte a telet. Volt nagy megdöbbenés. :) És öröm, persze. :) Így a hétvégén rendet raktam az erkélyen, kicsit visszavágtam a túlélő fűszereket, az újakat pedig elvetettem. :)
Éljen az enyhe tél! A hétvégén már friss snidlinget arathatok a vacsorához. :)

A recept pedig egy hús nélküli vacsorára való, igazából ha van rá egy óránk, a hűtő és a kamra hozzávalóiból bármikor összedobható. :)

Lencsés-rizses egytál


- 100 g barna rizs
- 100 g lencse
- 1 sárgarépa (kb. 100 g)
- 1/2 fej vöröshagyma (kb. 50 g)
- 100 g cheddar sajt / más, intenzívebb ízű félkemény sajt
- 1/2 csokor petrezselyem
- só, bors, olaj

A rizst kevés olajon megpirítjuk, majd kétszeres mennyiségű, enyhén sós vízben kb. 45 perc alatt megfőzzük. A lencsét megfőzzük (a főzési idő attól függ, milyen típusú a lencse, én apró szemű barna lencsét használtam, ami kb. 15-20 perc alatt megfő). Amíg a rizs és a lencse főnek, meghámozzuk és vékonyan felszeleteljük a sárgarépát. A lencséhez dobjuk az utolsó 5 percben, annyi elég is neki, hogy picit megpuhuljon, de ne főjön szét. Ha kész, leöntjük róla a vizet, hozzákeverjük a rizst is, majd a petrezselyemmel fűszerezzük. Ha kell, még sózhatjuk, borsozhatjuk, legvégül pedig, amíg még forró, belekeverjük a reszelt sajtot is.

CH tartalom: 34 g lassú CH/adag
Kalóriatartalom: 283 kcal/adag



2014. március 7., péntek

Csak a recept, méghozzá muffin

Az igazság az, hogy ez a hetem némiképp nehezebb volt, mint előzetesen terveztem. Kb. 15 perce bambulom a monitort, hogy kéne ide írni valamit, de semmi nem jut eszembe, az alvás vágyképét leszámítva.
Így megmaradok inkább csak a receptnél. :) És mivel képtelen lennék az összetett gondolkodásra, így a recept is a lehető legyegyszerűbb lesz.

Répás-diós muffin (12 db)



- 75 g fehér tönkölyliszt
- 75 g teljes kiőrlésű búzaliszt
- 100 g nyírfacukor
- 2 tojás
-  50 g sárgarépa (1 nagy / 2 kisebb)
- 100 g darált dió + 12 szem a díszítéshez
- 1,5 dl olívaolaj
- ½ tk fahéj
- csipet szerecsendió
- csipet só
- ½ csomag sütőpor

A kétféle lisztet elkeverjük a fűszerekkel, sütőporral, sóval. A tojás kihabosítjuk a cukorral, majd hozzáadjuk az olajat, a sárgarépát, végül a diót. Egy fakanállal / spatulával belekeverjük a lisztes keveréket. A tésztát elosztjuk a 12 muffinformába (papírral bélelt / kivajazott), a tetejükre teszünk egy-egy fél szem diót.  25 perc alatt 170 fokra előmelegített (légkeveréses sütő) megsütjük, rácson hagyjuk kihűlni.

CH tartalom: 15 g CH/db
Kalóriatartalom: 238 kcal/db




2014. március 4., kedd

A rózsaszín gnocchi

Nyilvánosan is el kell ismernem, hogy rettenetesen nagy mázlista vagyok, ami a főzés kontra Uram viszonyát illeti. Az igazság az, nem is tudom, mit csinálnék egy olyan férfi mellett, aki hús-sültkrumpli kombináción tud csak létezni. Legnagyobb szerencsémre (bár talán ez nem véletlen) az én Uram mindenevő. Hihetetlenül vállalkozó szellemű, és azt kell, hogy mondjam, hogy az együtt töltött évek alatt egy kezemen meg tudom számolni, hogy mi az, amit nem evett volna meg (ugyanis mindent becsülettel megevett, legfeljebb nemtetszését nyilvánította ki). Akadt ugyanis néhány, amelyért kevésbé lelkesedett (például még a kezdetek-kezdetén készítettem egy szerintem isteni narancsos salátát, de ő kevésbé rajongott érte - azóta elfogadtam, hogy az édes-sós párosításokat nem szabad erőltetni :) )
De az eltérő ízlésünk ellenére is - és ezt is el kell ismernem - akadt néhány melléfogásom. Az egyik szintén régről, szerintem kb. 4 évvel ezelőttről származik, amikor még sem blog, sem nagy tapasztalat nem állt rendelkezésemre. Vállalkozó kedv azonban akadt bőven. :) Így történt egy nap, hogy láttam egy rettenetesen mutatós fotót a TV Paprika facebook oldalán egy céklás gnocchiról. Teljesen odáig voltam érte. Formabontó volt, a gnocchit pedig szeretjük, hát, gondoltam, elkészítem.
Nos... khm... elismerem, nem volt jó ötlet. Utána jóideig semmilyen céklás dolgot nem készítettem. A sors fintora, hogy a legutóbbi receptem, amiért nem annyira rajongott az Uram, szintén egy céklás kísérlet volt, mégpedig egy juhtúrós-céklás-rukkolás szendvicskrém. Ami a mai cékla-divatot figyelve nem is volt elvetemült javaslat, nekem ízlett is. Minden esetre az egészen biztos, hogy az elmúlt években egyre többször feltűnő céklás borwnie-t ezek után minden bizonnyal már nem fogom elkészíteni. Ahogy a rózsaszínű céklás gnocchit sem fogom többé megkísérelni. :) Azóta is emlegetjük. :)

És mivel ilyen részletesen beszámoltam arról, mit nem szeretett az én Uram, hozok egy olyan receptet, amiért viszont abszolút rajongott. :)

Paradicsomos húsgombócok


Hozzávalók a húsgombóchoz:
- 30 dkg darált sertéshús
- 1 közepes fejvöröshagyma (kb. 8 dkg)
- 1 gerezd fokhagyma
- 1 tojás
- 1 marék reszelt sajt
- 1 ek zsemlemorzsa
- 2/3 tk köménymag
- 1-1,5 tk só
- bors

Hozzávalók a paradicsomszószhoz:
- 1 fej vöröshagyma (kb. 10-12 dkg)
- 3 gerezd fokhagyma
- 1 konzerv paradicsom (40 dkg)
- 1 kis konzerv paradicsompüré (7 dkg)
- 1 kk méz
- 1 ek Worcestershire szósz
- 1 tk szárított oregánó
- 1 tk szárított bazsalikom
- só, bors, olívaolaj

A húsgombóchoz a hagymákat finomra aprítjuk, a köménymagot mozsárban összetörjük a sóval és borssal. Az egészet összekeverjük, jó alaposan összegyúrjuk, majd legalább fél órát pihentetjük a hűtőben. Közben elkészítjük a paradicsomszószt. Ehhez felaprítjuk a hagymákat, majd kevés olívaolajon 10 percig pároljuk, hozzáadjuk a konzerv paradicsomot, a paradicsompürét, mézet és fűszereket, valamint kb. 2-3 dl vizet. 10 percig főzzük.
Amíg a paradicsomszósz fő, előkészítjük a gombócokat. Kisebb golyókat formálunk belőlük,majd egy serpenyőben kevés olívaolajon minden oldalukat kb. 5 perc alatt megpirítjuk. Ekkor beletesszük őket a paradicsomszószba, és alacsony lángon további 10 percig főzzük. Ha túl sűrű a szósz, öntsünk hozzá még egy kis vizet.

Köretként tésztát kínálunk hozzá, diétát tartóknak 4 főre 18 dkg tésztával.

CH tartalom: 49 g CH/adag (fejenként 4,5 dkg száraztésztával számolva)
Kalóriatartalom: 437 kcal/adag (fejenként 4,5 dkg száraztésztával számolva)