Akkor még cukorral főztem a lekvárt, most már persze nyírfacukrot használok. És lelkesen főzöm is minden évben a lekvárokat, attól függően, mikor és mennyi gyümölcshöz jutok, és menyi szabadidőm van. És a lekváros üvegek csak gyűlnek a kamrának használt tárolóban. A gond csak az, hogy keveset használunk belőle. Én imádom vacsorára a lekváros kenyeret, de az Uram nem rajong érte ebben a formában. Épp ezért keresem az olyan alternatívákat, hogyan lehetne a sütibe becsempészni. Persze túlmutatva a hagyományos piskótatekercsen és linzeren. A pudingos-lekváros sütemény is így született, és ez a mostani is ezért készült. Bármilyen lekvárral finom szerintem. :)Ja meg szoktam a lekvárt szimplán mascarponéval elkeverni és úgy tenni két piskótalap közé - torta vagy szelet formájában, teljesen mindegy. :)
A recept az Internetpatika támogatásával készült, a Kifőztükben is megjelent.
Zabpelyhes-lekváros morzsasütemény
Hozzávalók 20 szelethez, 20 x 25 cm-es formához
- 12 dkg apró szemű zabpehely
- 10 dkg nyírfacukor
- 7,5 dkg fehér tönkölyliszt
- 7,5 dkg teljes kiőrlésű búzaliszt
- 12 dkg szoba-hőmérsékletű vaj
- 1/2 kávéskanál sütőpor
- 1 csipet só
- 1,5-2 dl cukormentes sárgabaracklekvár
A zabpelyhet elvegyítjük a nyírfacukorral, a kétféle liszttel, a sóval és a sütőporral, majd elmorzsoljuk a vajjal. A morzsás állagú tészta 2/3-át alaposan belenyomkodjuk a formába, megkenjük lekvárral, a maradékot eloszlatjuk rajta. 160 fokra előmelegített sütőben 35 percig sütjük. A süteményt a tálban hagyjuk kihűlni, azután kockákra szeletelve tálaljuk.
CH tartalom: 12 g CH/darab (ebből kb. 1 g gyors CH)
Kalóriatartalom: 108 kcal/darab
(a saját házi sárgabaracklekvárral számolva)
Kevert tésztába is lehet tenni, mármint nem belekenni, hanem a nyers tésztába belekavarni. Puha, zamatos lesz tőle. Móni
VálaszTörlés