2013. március 30., szombat

Síeléshez császármorzsa

A blog elhanyagolása közepette nem említettem, hogy az ominózus március 15-i hétvégén mi is bent ragadtunk az M1-esen. E tekintetben nem szeretnék élménybeszámolót tartani, az így elmaradt síelést azonban bepótoltuk a múlt hétvégén. És habár cukortilalomban éljük hétköznapjainkat, mégis különösebb lelkiismeret-furdalás nélkül szoktam áthágni eme alapszabályt. Érdekes amúgy, hogy milyen könnyen elszokik az ember a cukortól. Egy-egy édesebb desszertbe ha belekóstolok, már el is megy tőle a kedvem. A síelésnél például az egyik kedvenc desszertemről, a Mohr im Hemd-ről mondtam le a társaság más tagjainak nagy örömére, mivel egész egyszerűen az én átalakult ízlésemnek már túl édes volt és nem bírtam megenni.
De visszatérve az eredeti szálhoz: a síelésnél azért az ember mindig szeret bűnözni. Ilyenkor mindig dilemmában vagyok két édesség választása között: Germknödel, vagy császármorzsa. :) A múlt hétvégén az utóbbi nyert, birsalmalekvárral kaptuk, és én rajongtam érte.
Aztán eszembe jutott, hogy bizony otthon is milyen finom almás császármorzsát készítettem, és a receptje még mindig nem került fel a blogra. Most viszont bepótolom végre. Császármorzsa, almával egybesütve, remek párosítás, tessék kísérletezni vele, megéri! Nekünk magában is elég édes volt, de aki édesebb szájú, érdemes még meghinteni kis porcukorral, vagy párolni hozzá mézes almát.

Almás császármorzsa hajdinalissztel



- 5 dkg hajdinaliszt (helyettesíthető sima búzaliszttel)
- 5 dkg fehér tönkölyliszt (helyettesíthető sima búzaliszttel)
- 2/3 tk sütőpor
- 7 g nyírfacukor
- csipet só
- 1 dl tej
- 2 tojás
- 2 alma (megpucolva kb. 20 dkg)
- 1-2 ek vaj

A lisztet elkeverjük a sütőporral, sóval, cukorral, majd hozzákeverjük a tojásokkal elkevert tejet. Kb. 10 percig állni hagyjuk. Az almát közben meghámozzuk és felkockázzuk.
Egy nagy átmérőjű serpenyőnek (aminek azért van fala is) felhevítjük a vajat és az almakockákat néhány percig pároljuk rajta, majd ráöntjük a tésztát és alacsony lángon sütjük. Mikor látjuk, hogy már kezd megszilárdulni a teteje is, tehát kezd átsülni, nagyobb darabokra vágjuk fakanállal és megfordítjuk a tésztát, hogy átsüljön alaposan. A végén kicsit magasabbra vehetjük a hőfokot és hagyjuk, hogy kicsit megpiruljon a tészta.
Még melegen tálaljuk.

CH tartalom: 4 fő esetén (nem olyan óriási adagokazért) 1 adag 22,6 g CH-t tartalmaz (ebből 4,6 g gyors, 18 g lassú CH)



Forrás: Ínyenc magazin

5 megjegyzés:

  1. Nagyon jól hangzik:)és biztos finom is.
    A tányér gyönyörű és ha szabad kíváncsiskodni, hol lehet ilyet beszerezni?
    Üdv: Juli

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. Szia Juli,
      ajándékba kaptam ugyan, de ha nem tévedek, a Butlers-ből származik :) http://butlers.hu/
      Üdv, Flamcsi

      Törlés
  2. Nagyon köszönöm az infót:)
    Juli

    VálaszTörlés
  3. Válaszok
    1. Szia, igen, gyakorlatilag egy teaskanalnyi, a teszta maga nem edes, csak picit edesit rajta a cukor es a benne levo alma ad neki edesebb izt, plusz aki szereti, megszorhatja a tetejet is porcukorral. De alapbol ahogy a palacsintatesztaba sem kell sok cukor, ebbe sem. de ha valaki edesebben szereti, termeszetesen lehet tobbet tenni bele.

      Törlés

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...